Montujeme domy, střechy, dodáváme sucho a pohodu

Materiály

Naší prioritou je vysoká kvalita konečných produktů. Abychom dosáhli co největšího úspěchu v naší práci, používáme velmi kvalitní materiály. A to jak při realizaci dřevostaveb, plochých, či šikmých střech, tak i při realizaci půdních vestaveb.

Pracujeme se dřevem, protože jsme přesvědčeni o jeho mimořádných vlastnostech a kvalitách, které jsou v provnání s ostatními materiály nesrovnatelné. Nahlížíme na dřevo s pokorou a s vědomím jeho jedinečnosti a nenahraditelnosti. A v čem spočívá unikátnost tohoto materiálu?

Dřevo má vynikající termoizolační vlastnosti. Je charakteristické nízkou tepelnou vodivostí, samotné teplo akumuluje pomalu a po ukončení topení ve vnitřních prostorách dřevostavby opět teplo odevzdává do interiéru. Dřevo dýchá a umožňuje tak přirozenou obměnu vzduchu v dřevostavbě, udržuje také ideální vlhkost v prostorách, umožňuje snadné a příjemné dýchání. Masivní dřevo zkrátka díky svým unikátním vlastnostem udržuje uvnitř dřevostavby příjemné a blahodárné mikroklima.

Dřevo je přirozenou volbou pro stavbu domu, na nějž jsou kladeny nejen estetické a energetické, ale i hygienické nároky. Dřevo zabraňuje množení bakterií, virů, plísní a jiných mikroorganismů a škůdců, brání tedy vzniku alergií a jiných respiračních onemocnění. Tyto vlastnosti jsou podpořeny použitím ekologicky nezávadných ochranných nátěrů a impregnací.

Nezanedbatelná je také přirozená krása dřeva a jeho jedinečná vůně. Dřevo samo o sobě má velmi příznivý vliv na psychiku člověka, ruší negativní geopatogenní zóny, vytváří pocit tepla a pohody. Svou konzistencí a zpracováním zaručuje dlouhověkost stavby.

Skloubením pracovních zkušeností našich předků, stavějících obydlí ze dřeva po staletí, a našich moderních pracovních postupů a technologií, jsme schopni vytvořit jedinečný prostor splňující vysoké nároky na kvalitní bydlení.

 

Materiály, které používáme pro roubené konstrukce jsou:

 • Sibiřská borovice

  Je původem z Finska (Finská polární borovice) a je jedním z nejtrvanlivějších a nejodolnějších jehličnanů, čehož je dosaženo vysokým obsahem pryskyřic. Po vytěžení je rozřezána na jednotlivé lamely, následně jsou odstraněny případné vady řeziva, a dále jsou tyto lamely vysušeny a pod tlakem lepeny pomocí nezávadných lepidel. Takto opracované řezivo je dále distribuováno na pily, kde jsou tyto prvky opracovány na CNC strojích. Takto zpracovaný materiál nevykazuje žádné objemové změny – tj. nesesychá, nekroutí se, nepraská. Kromě obvodových stěn a příček se používá také, vzhledem k vysoké nosnosti lepených profilů, jako stropní trámy.
   

 • Západní červený cedr (Thuja plicata)

  Je žijící legenda pro svou vrozenou odolnost vůči vhlkosti, hnilobě a napadení škůdci. Zároveň má perfektní rozměrovou stabilitu. Je to dřevo vyjímečné krásy. Ve svém přirozeném neošetřeném stavu má nádhernou strukturu kombinovanou s paletou teplých měkkých tónů, od lehkého jantaru až po tmavomedovou hnědou. Hojně se vyskytuje podél pobřeží Pacifiku a dorůstá do výšky 40-60 metrů, přičemž průměr kmene je okolo 3 metrů. Vyniká především vrozenou odolností vůči vhlkosti, hnilobě a případném napadením škůdci. Zároveň má perfektní rozměrovou stabilitu. Ve svém přirozeném neošetřeném stavu má nádhernou barevnou strukturu teplých měkkých tónů, od lehkého jantaru až po tmavomedovou hnědou. Žádný umělý materiál nemůže nahradit přirozený lesk cedru. Zůstává stále lehce aromatický a jeho charakteristická vůně přidává další dimenzi do jeho univerzální krásy.
   

 • Žlutý cedr (Chamaecyparis nootkatensis)

  je pravděpodobně nejstarší a nejpomaleji rostoucí strom v Kanadě. Jeho odolnost proti škůdcům a hnilobě je ještě vyšší než u cedru červeného. Mezi jeho hlavní přednosti patří maximální odolnost proti hnilobě, rozměrová stálost, snadná opracovatelnost a velmi jemná struktura. Najdeme ho v jižní části Britské Kolumbie v horách a na ostrůvcích podél pobřeží Tichého oceánu. Dorůstá výšky 24 metrů, přičemž průměr kmene není vyšší než 90 centimetrů. Vlastnostmi je velmi podobný cedru červenému, přičemž má vyšší hustotu a pevnost. Je velmi odolný vůči povětrnostním podmínkám, houbám, plísním i hmyzu.

Dřevostavby, střechy a podkrovní vestavby - ROOFS.CZ GROUP Olomouc
Copyright © 2009-2020 ROOFS.CZ GROUP, a.s. | Webdesign © 2010 Zdeněk Nováček
ROOFS.CZ GROUP a.s. Dolní novosadská 429/85 779 00 Olomouc tel: +420 606 732 733, +420 606 736 651 www.rcg.cz | info@rcg.cz