Mobilní dřevostavby
Olomouc a okolí

Mobilní dřevostavby

Jejich nespornou výhodou je možnost snadného přemístění a přitom nabízejí stejný energetický a uživatelský standard jako běžné dřevostavby. Jejich výstavba je extrémně rychlá, do 3 měsíců bydlíte. Umožňuje to jejich výroba a dokončení přímo v naší montážní hale. Na místo výstavby se dopravuje pomocí tahače a jeřábu. Založení je většinou na zemních vrutech, které jsou spolu s přípojkami pitné vody, kanalizace a elektřiny, již připraveny před samotnou montáží. V den usazení na zemní vruty je možné mobilní dřevostavbu užívat.

Co byste měly vědět

Rádi bychom Vás ujistili, že na umístění mobilní dřevostavby nepotřebujete Stavební povolení, nicméně to není možné. Stavební úřady bohužel neznají pojem „mobilní dřevostavba“, proto se řešení povolování těchto staveb v jednotlivých krajích liší. V případě Vašeho zájmu se na Vás obraťte a my zjistíme a zařídíme vše potřebné.

Mobilní dřevostavby představují nejlepší poměr cena/výkon. Proto pokud chcete vyřešit svoji tíživou životní situaci nebo chcete postavit na zahradě „domeček“ pro celoroční bydlení, jsme připraveni Vám tento sen splnit.

Rozměry

Základní rozměr modulu mobilní dřevostavby je 4 x 7 m, největší rozměr modulu je 4 x 13 m. Spojováním jednotlivých modulů vznikají rozmanitá a nevšední řešení na minimu prostoru.

Chcete pořádně postavený dům, nebo průměrnou ztloukaninu?

Realizujeme hlavně individuální stavby na základě osobního přání klienta, ale i typové dřevostavby na základě výběru z katalogu. Součástí našeho servisu je i komplexní zpracování jak projektové dokumentace včetně vyřízení Stavebního povolení, tak i výrobní dokumentace v softwaru Sema. Řešení přizpůsobujeme individuálním požadavkům klienta, podmínkám stavební parcely a investičním nákladům zadavatele. Průměrná délka realizace dřevostavby z rámové konstrukce je 8 měsíců!

Stavíme domy s dvakrát delší životností

Jak to děláme?

Kvalitní provedení a kvalitní materiál zajistí dvakrát delší životnost Vaší dřevostavby.

Skladba stěn

Difúzně otevřená skladba stěn

Dřevovláknitá izolace s objemovou hmotností 60 kg/m3 zajistí kvalitní zateplení stěn a stropů po dlouhou dobu.

Konstrukce

Masivní konstrukce stěn z KVH profilů 60x160mm

Kvalitní KVH profily spolu s prolepenými rybinovými spoji vytváří stabilní konstrukci dřevostavby.

Spoje

Unikátní švýcarská technologie výroby

Nosné prvky dřevěné konstrukce jsou osazeny frézovaným rybinových spojem, tzv. čep a dlab, fixovaným pevnostním PUR lepidlem. Výsledkem je precizní, mechanicky velmi odolné spojení celé konstrukce, které zaručuje dvakrát delší životnost dřevostavby.

Založení

Založení dřevostavby na základové desce nebo na zemních vrutech

Dřevostavby zakládáme dle požadavku zákazníka buď na základové desce nebo na vysoce kvalitních zemních vrutech Bayos, v počtu a délce určených statikem.