Stavba roubenek
Olomouc a okolí

Roubenky

Bezesporu královny mezi dřevostavbami. Jejich vzhled je léta předurčoval pouze do podhůří a hor pro svoji výbornou schopnost vydržet drsné podmínky. Nyní je stavíme téměř všude, nejen pro svoji odolnost, ale pro její jedinečný design a výborné klima, které v roubence panuje po celou životnost. Dodáváme pouze roubenky z pohledových BSH hranolů s rozměry 200 x 240 mm (výška x šířka) s 3 x pero a drážka, což zlepšuje stavebně fyzikální vlastnosti a neprůvzdušnost stěny bez potřeby vymazávání spár. Veškeré profily jsou, na základě výrobní dokumentace ze softwaru Sema, vyřezány na CNC stroji a dodány na stavbu již nařezány a označeny pro montáž.

Co jsou BSH profily?

BSH profil je lepené lamelové dřevo, které je vytvořeno ze čtyř nebo více navzájem plošně slepených lamel z masivního dřeva. Na lepení se používají zdravotně nezávadná melaninová lepidla. Tloušťka jednotlivých lamel je 40 mm, přičemž lepená spára nemá negativní vliv na mechanické vlastnosti dřeva, prvek z lepeného lamelového dřeva se tedy posuzuje jako celistvý profil. Aby se minimalizovaly deformace dřeva vlivem sesychání nebo bobtnání byla pro jednotlivé lamely před slepením stanovena maximální hranice hmotnostní vlhkosti 12 %. Tato hodnota se dosahuje technickým sušením lamel v počítačově řízených sušárnách a je trvale sledována v průběhu výroby. Všechny prvky z lepeného lamelového dřeva jsou čtyřstranně hoblovány a mají sražené hrany.

Výhody BSH profilů

Díky použití BSH profilů dochází u roubenky k minimálním objemovým změnám a sesedáním v toleranci milimetrů, tím se eliminuje proces vyzrání roubenky. Také snížení vlhkosti představuje ochranu dřeva před růstem dřevokazných hub, plísní a napadením dřevokazným hmyzem.

Stěny, stropy, střecha

Do roubené stěny nepřidáváme žádnou tepelnou izolaci, protože zastáváme názor, že pouze stěna z masívního dřeva může poskytnout jedinečné tepelně-izolační vlastnosti a zaručí jedinečné klima v roubence. Veškeré spoje ve stěnách a stropech jsou na roubence provedeny pouze rybinovým spojem. Stropy jsou provedeny ze stejných profilů jako je roubení. Konstrukce střechy je většinou provedena nadkrokevním zateplením, aby i v podkroví vynikla krása přiznaných dřevěných prvků krovu.

Chcete pořádně postavený dům, nebo průměrnou ztloukaninu?

Realizujeme hlavně individuální stavby na základě osobního přání klienta, ale i typové dřevostavby na základě výběru z katalogu. Součástí našeho servisu je i komplexní zpracování jak projektové dokumentace včetně vyřízení Stavebního povolení, tak i výrobní dokumentace v softwaru Sema. Řešení přizpůsobujeme individuálním požadavkům klienta, podmínkám stavební parcely a investičním nákladům zadavatele. Průměrná délka realizace dřevostavby z rámové konstrukce je 8 měsíců!

Stavíme domy s dvakrát delší životností

Jak to děláme?

Kvalitní provedení a kvalitní materiál zajistí dvakrát delší životnost Vaší dřevostavby.

Skladba stěn

Difúzně otevřená skladba stěn

Dřevovláknitá izolace s objemovou hmotností 60 kg/m3 zajistí kvalitní zateplení stěn a stropů po dlouhou dobu.

Konstrukce

Masivní konstrukce stěn z KVH profilů 60x160mm

Kvalitní KVH profily spolu s prolepenými rybinovými spoji vytváří stabilní konstrukci dřevostavby.

Spoje

Unikátní švýcarská technologie výroby

Nosné prvky dřevěné konstrukce jsou osazeny frézovaným rybinových spojem, tzv. čep a dlab, fixovaným pevnostním PUR lepidlem. Výsledkem je precizní, mechanicky velmi odolné spojení celé konstrukce, které zaručuje dvakrát delší životnost dřevostavby.

Založení

Založení dřevostavby na základové desce nebo na zemních vrutech

Dřevostavby zakládáme dle požadavku zákazníka buď na základové desce nebo na vysoce kvalitních zemních vrutech Bayos, v počtu a délce určených statikem.