Rekonstrukce historických krovů
Olomouc a okolí

Rekonstrukce historických krovů

Provádíme rekonstrukce historických krovů na památkově chráněných objektech pomocí starých tesařských postupů včetně jejich pokrytí střešní krytinou, nejčastěji přírodní břidlicí, pálenou taškou nebo falcovanou krytinou. Máme za sebou opravy krovů a střech kostelů, kaplí, far, zámků, měšťanských domů, barokních sýpek a vodních mlýnů.

Spolupracujeme

Spolupráce s Národním památkovým ústavem (NPÚ) a příslušným odborem památkové péče je proto nedílnou součástí naší práce při opravě kulturní památky, kdy jsme průběžně kontrolováni pracovníky NPÚ. O některých akcích si můžete přečíst přímo na stránkách NPÚ: https://www.npu.cz/cs/uop-olomouc/zpravy/19048-obnova-strechy-a-krovu-fary-v-nove-hradecne nebo http://previous.npu.cz/pro-odborniky/news/archiv-zprav/news/12943-dobra-spoluprace-investora-provadejicich-firem-a-pamatkaru-sklizi-uspechy/

Článek ze sborníku NPÚ

Co dokážeme

Provádíme kompletní tesařské, klempířské a pokrývačské práce a dodávky při obnovách historických objektů včetně vyhotovení projektové dokumentaci a vyřízení Stavebního povolení. Pro majitele objektu vyřídíme u NPÚ Závazné stanovisko včetně Žádosti o poskytnutí dotace z Havarijního fondu Ministerstva kultury ČR nebo z jiných dotačních titulů.

Neustále aplikujeme nové věci

Mimo osvědčených starých tesařských postupů jsme také otevřeni novým technologiím, které jsem vyzkoušeli již na dvou výměnách kostelních věží. Technologie spočívá v zaměření stávající konstrukce (např. sanktusníkové věže, hlavní věže, atd.) pomocí laserového zaměřovače, vyprojektování dřevěné konstrukce, vyřezání konstrukce na CNC stroji, kompletní montáž nové konstrukce včetně střešní krytiny a poté výměna „staré“ konstrukce za novou v jednom dni…. Více se o této technologii dočtete v článku, který vyšel v časopise Střechy-fasády-izolace: https://www.farnost-petrovice.cz/images/files/vez_v_casopice.pdf

Rekonstrukce sanktusníkové věže na kostele v Horce nad Moravou

Průběh rekonstrukce hlavní věže na kostele v Petrovicích u Karviné

Dokončená rekonstrukce hlavní věže na kostele v Petrovicích u Karviné

Chcete pořádně postavený dům, nebo průměrnou ztloukaninu?

Realizujeme hlavně individuální stavby na základě osobního přání klienta, ale i typové dřevostavby na základě výběru z katalogu. Součástí našeho servisu je i komplexní zpracování jak projektové dokumentace včetně vyřízení Stavebního povolení, tak i výrobní dokumentace v softwaru Sema. Řešení přizpůsobujeme individuálním požadavkům klienta, podmínkám stavební parcely a investičním nákladům zadavatele. Průměrná délka realizace dřevostavby z rámové konstrukce je 8 měsíců!

Stavíme domy s dvakrát delší životností

Jak to děláme?

Kvalitní provedení a kvalitní materiál zajistí dvakrát delší životnost Vaší dřevostavby.

Skladba stěn

Difúzně otevřená skladba stěn

Dřevovláknitá izolace s objemovou hmotností 60 kg/m3 zajistí kvalitní zateplení stěn a stropů po dlouhou dobu.

Konstrukce

Masivní konstrukce stěn z KVH profilů 60x160mm

Kvalitní KVH profily spolu s prolepenými rybinovými spoji vytváří stabilní konstrukci dřevostavby.

Spoje

Unikátní švýcarská technologie výroby

Nosné prvky dřevěné konstrukce jsou osazeny frézovaným rybinových spojem, tzv. čep a dlab, fixovaným pevnostním PUR lepidlem. Výsledkem je precizní, mechanicky velmi odolné spojení celé konstrukce, které zaručuje dvakrát delší životnost dřevostavby.

Založení

Založení dřevostavby na základové desce nebo na zemních vrutech

Dřevostavby zakládáme dle požadavku zákazníka buď na základové desce nebo na vysoce kvalitních zemních vrutech Bayos, v počtu a délce určených statikem.